מידע מקצועיפרויקטים

סוגי איטום קירות חיצוניים

By 20/04/2023No Comments

נזילות, רטיבות והצפה – כל אלו יכולים להוביל לנזקי מים שונים. באמצעות איטום ניתן למנוע את הנזקים הללו ולחסוך הרבה מאוד כאבי ראש עתידיים וגם כסף. איטום קירות חיצוניים מתבצע לרוב באמצעות סוגי איטום וחומרי איטום שונים. איטום של קירות חיצוניים מונע חדירה של נוזלים שונים כלפי חללים פנימיים במבנה.

 

איטום קירות חיצוניים

איטום של קירות חיצוניים מונע בעיקרו חדירה של מים ונוזלים אחרים מבחוץ אל חללים פנימיים. לרוב אוטמים מבנים ובנייני מגורים באיטום כזה, אם כי האיטום יכול להיות רלוונטי לכל סביבה חיצונית שיכולה להיות חשופה לרטיבות, כתוצאה ממזג אוויר למשל. אומנם ישראל היא לא מדינה חורפית במיוחד, אך מקום שאינו אטום בימי החורף יכול להינזק.

 

למה זה כל כך חשוב?

איטום קירות חיצוניים הוא בעל חשיבות רבה למבנה. מים שחודים לחלל מסוים עשויים לגרום לנזקים חמורים בתשתית. הם יכולים להוביל לפגיעה במבנה, קילוף של הצבע, לחות גבוהה מדי בתוך החלל, פגיעה ברהיטים ואפילו נזקים גופניים שונים ברמות גבוהות של רטיבות. ללא איטום, מים עשויים לחלחל לחללים שבכלל לא דמיינתם. 

 

סוגי איטום שונים

איטום קירות חיצוניים יכול להתבצע על ידי כמה חומרים שונים. ישנם סוגי איטום שונים, כשלכל סוג איטום יש את המאפיינים שלו. אבחן חיפוי חוץ למשל, מכפה את הבניין ואוטמת אותו בפני חדירות של נוזלים. איטום זה מתבצע על ידי התקנת החיפוי על גבי קירותיו החיצוניים של המבנה אותו רוצים לאטום. 

 

פתרונות אקולוגיים

ניתן לבצע איטום באמצעות חומרים בעלי מרקם סמיך, אותם אפשר למרוח לאורך קירות חיצוניים. אבן חיפוי חוץ מאפשרת איטום אקולוגי. האיטום הזה אינו מזיק לסביבה ואינו פוגע בה, גם לא לאורך זמן. בנוסף, האבן משתלבת עם המבנה ואינה מזיקה למראה שלו.

 

פתרונות איטום איכותיים

איטום מוקדם כלל הניתן, לפני שהחורף מתחיל ואיתו מגיעים הגשמים, יכול לחסוך לכם הרבה מאוד צרות. באמצעות סוגי איטום שונים, כמו אבן חיפוי חוץ, ניתן לאטום גם קירות חיצוניים. עם האבן השלישית תוכלו למצוא גם פתרונות איטום איכותיים וגם פתרונות איטום אקולוגיים.