מידע מקצועי

שיפוץ חזית בניין

By 17/04/2022אוקטובר 8th, 2023No Comments

בישראל ניתן למצוא כיום לא מעט בניינים ישנים ואף מוזנחים. מעבר לעובדה שכלל לא נעים להתגורר בבניינים הללו, שהם מורידים את ערך הנכס, כלומר: גם אם בבניינים הללו מצויה דירה משופצת ומרהיבה ביופייה הרי שהערך שלה ירד בשל העובדה שהיא ממוקמת בבניין המדובר, הרי שמגורים במבנה ישן גם יכולים להיות מסוכנים. על כן, חשוב מאוד שכלל דיירי המבנה יתכנסו ויחליטו על תהליך שיפוץ חזית בניין שיכולה לשדרג להם באופן ניכר הן את איכות החיים והן את ערך הדירה שלהם.

שיפוץ חזית בניין – במה מדובר?

שיפוץ חזית בניין מהווה למעשה תהליך שיפוץ אשר מתבצע במעטפת של המבנה. בשיפוץ מהסוג המדובר מטפלים בשברים, בסדקים אשר נראים על קירות המבנה, בבעיות חיפוי, בחיזור העמודים של הבניין, בטיח או בטון שהתפוררו וכן, מחדשים את המעטפת של הבניין באמצעות צבע לאחר שמתקנים את כל הליקויים שהתגלו במעטפת של המבנה. במקרה הצורך גם משפצים את הלובי של הבניין, את החלונות והדלתות, את מערכת האינטרקום ועוד. ישנם בניינים שבהם מעבר לשיפוץ חיצוני יהיה גם צורך בשיפוץ פנימי אך יש לקחת בחשבון שהעלות של שיפוץ מעין זה תהיה הרבה יותר יקרה מהעלות של שיפוץ חזית המבנה בלבד.

האם שיקום בניין שונה משיפוץ בניין?

חשוב מאוד להבין כי יש הבדל בין שיפוץ בניין לשיקום בניין. עבודות שיפוץ בניין הן עבודות אשר מתרכזות בחזית של הבניין והמטרה שלהן היא לרוב אסתטית ולעומת זה שיקום בניין הוא תהליך אשר כולל פעולות שונות הנדרשות לצורך חיזוק המבנה על מנת שיהיה יציב, עמיד, חזק ובטוח למגורים. בתהליך שיקום מבנה מחזקים את חיפוי אבן חוץ הבניין אשר התיישן עם השנים, משקמים ברזלים וכן בטונים והופכים את הבניין לשמיש לצורך מגורים.

האם שיפוץ חזית בניין מעלה את ערך הנכס?

אם אתם תוהים האם שיפוץ חזית בניין יעלה לכם את ערך הדירה שלכם, אז חשוב מאוד שתדעו שאכן, מדובר על תהליך שיכול לעלות את ערך הדירה שלכם באופן מהותי. אין ספק שדירה שמוכרים בבניין שנראה דקורטיבי, מעוצב ואסתטי, תימכר במחיר גבוה יותר מאותה הדירה בדיוק אשר ממוקמת במבנה שנראה ישן ומוזנח מבחינה חיצונית. על כן, עבור שיפוץ חזית בניין כדאי מאוד לבחור בטובים ביותר בתחום – האבן השלישית.