מידע מקצועי

איטום קירות חיצוניים מהו?

By 17/04/2021אוקטובר 8th, 2023No Comments

קירות מהווים את התמכים המרכזיים של הבית ובלעדיהם הבית, המשרד או המבנה לא יוכלו להתקיים. מעבר לכך, חשוב לדעת כי קירות משפיעות באופן מהותי על הטמפרטורה בבית וכן הם תוחמים את הבית בצורה חיצונית. מכיוון שקירות מהווים דבר כל כך חשוב, כאשר משפצים כל מבנה באשר הוא יש צורך לבדוק מהו מצב הקיר. לא פעם יש צורך לבצע איטום קירות חיצוניים בשל מגוון סיבות שונות ובמאמר הבא תוכלו לקרוא על הנושא.

איטום קירות חיצוניים – מתי יש צורך?

לא פעם נוצרות בקירות נזילות שונות אשר מסיבות אי נעימות רבה לדיירי הבית, אך מעבר לכך עלולות גם לפגוע הן במבנה והן ברכוש המצוי בתוך המבנה.

על כן, בכל מקרה שבו ישנה נזילה מעין זאת, חשוב להבין כי יתכן כי מדובר על ליקוי כלשהו באיטום של הקירות. מטרתו של איטום קירות חיצוניים איכותי היא למנוע מהנזילות להיכנס לתוך הבית ועל כן, אם יש בעיה כלשהי באיטום, יש צורך לבדוק האם הבעיה דורשת תיקון או שבגין הבעיה יש להחליף את האיטום כולו באיטום איכותי וחדש. איטום איכותי ימנע מהקור לחדור לתוך המבנה. יחסוך בהוצאות החשמל ויאפשר לדיירי הבית לחיות בביתם בצורה נעימה ונינוחה.

כיצד אוטמים קירות חיצוניים?

בכדי לאטום קירות חיצוניים בצורה הטובה והיעילה ביותר יש לבצע כמה פעולות מקדימות חשובות. מטרת הפעולות הללו היא להבטיח את איכות האיטום של הקיר ואיכות הקיר. בשלב הראשון יש להכין את הקיר לקראת תהליך האיטום: יש לנקות אותו מאבק באמצעות מכונת שטיפה. יש לייבש אותו בצורה הרמטית ויש לאטום את כל הסדקים בקיר על מנת להבטיח שהוא יהווה משטח נוח עבור יישום חומר האיטום. ככל שאוטמים את הסדקים בקיר בצורה יעילה ואיכותית יותר כך פעולת האיטום תתבצע בצורה טובה יותר ותביא לתוצאה הכי טובה שאפשר.

במי כדאי לבחור עבור איטום קירות חוץ?

עבור איטום קירות חיצוניים חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. עליכם לוודא מראש כי מדובר באנשי מקצוע שידעו איזה איטום להתאים לכל סוג קיר. לכל סוג קיר מתאים חומר איטום אחר על מנת שהאיטום יהיה מוצלח. על כן, בהחלט אין להתפשר על אנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. יש לבדוק מהו הותק של אנשי המקצוע, האם יש להם מוניטין והמלצות.