חומרי איטום קירות חיצוניים 

כל חורף שמגיע מביא אתו את אותן החששות מפני תרבות הבנייה בישראל ומצב הנכס שבו אתם גרים. זה קורה גם בכל פעם שאתם קונים נכס או שוכרים ורוצים לוודא שיש לו את כל הכשירות להגן עליכם וגם תשתיות מספיק יציבות שלא עומדות להינזק בגלל חדירת לחות כלשהי, אם בגלל משקעים או בגלל פיצוצים ודליפות צנרת למיניהן. יש מי שחושב שכל מה שקשור בבנייה ובתשתיות הוא בטוח למדי ולא דורש בדיקה של תקני הבנייה, של חומרי האיטום ושל תוקפו, אבל זה רק משום שאנשים לא יודעים שבהליכי הבנייה מעורבים כמה וכמה שלבים שלפיהם בונים ואוטמים מבנים משום שהם הרבה יותר רגישים ופגיעים ללחות ולהתפוררות ממה שחושבים. 

על חברת האבן השלישית והחשיבות של החומרים שהיא משתמשת בהם

ככל שחומרי חיפוי ואיטום הם מתקדמים יותר הם פותרים בעיות רבות שקשורות לא רק לעלויות אלא לקלות ההנחה של חומרי איטום קירות חיצוניים ולהנחה של אריחי חיפוי מתקדמים מאוד שהיא משתמשת בהם. החברה מייעצת לכל מי שזקוק לחומרי איטום כאלה או לחיפוי מודרני דקורטיבי שהוא גם פונקציונלי לקבל את כל החומר שנדרש להם כדי להבין את היתרונות של חומרים אלה למבנה שלהם ולעבודות שאפשר לבצע בעזרתם. כדי להבין זאת כדאי לדעת יותר על איטום קירות חיצוניים כפי שיוסבר להלן ולמה זה חיוני כדי לשמר את המבנה ובטיחות השוהים בו.

שמירת היציבות של מבנים בזכות חומרי איטום

אנחנו מוקפים מבנים יציבים וזה רק משום שמישהו בדק ועשה את זה נכון, אבל יש בהם לא מעט מבנים שסובלים מנזקים שטרם התגלו רק משום שלא טרחו לאטום את הקירות החיצוניים והפנימיים בזמן ובצורה נכונה ולהבטיח את העמידות שלהם לשנים רבות. זה נעשה לא רק בזמן הבנייה עצמה אלא גם לאחר מכן, אחת לכמה שנים, משום שלמרות החומרים העמידים יחסית שיש היום בישראל ובעולם בענף הבנייה, יש עדיין בלאי מסוים שהוא טבעי ויש גם מקרים שבהם לפעמים יש צורך בחידוש איטום וחומרי מילוי שונים בגלל פגעים כמו שיטפונות ושיפוצים שלא טרחו לבצע בהם את העבודות כמו שצריך. את האיטום של קירות חיצוניים ופנימיים עושים עם הבנייה וההקמה של השלד והקירות, החל מהחיבור עם הקרקע כדי למנוע חדירת לחות ונוזלים מחלחלים מהקרקע ועד הגג, כדי למנוע מנוזלים להיכנס למבנה אם בגלל משקעים ואם בגלל פיצוצי דודים ומכלי מים שנהוג להתקין על הגגות. האיטום הזה עובר בלאי טבעי ויש לבדוק אותו בקביעות.

75,000
מ"ר של חיפוי האבן השלישית באיכות מעולה ללא פשרות
15
שנות פעילות בעולם
8
שנות פעילות בישראל

מה עושים כדי להגן על מבנים?

במקרים כאלה יש צורך בתוספת חומרי איטום קירות חיצוניים ללא פשרות וככל שהחומרים האלה עכשוויים ועדכניים יותר כך הם מתמודדים טוב יותר עם בעיות שונות שיכולות להיווצר עם הזמן. הם גם עמידים יותר לאורך זמן וכדאי בכל מקרה להתעדכן במה שעושים אתם כדי לדעת בדיוק איזו הגנה תקבלו, וזה בדיוק מה שמומחי האבן השלישית מעניקים לכם בייעוץ ובעבודות עצמן שבהן תקבלו את כל ההסברים על שיטות העבודה, על הרכב החומרים והיתרונות שלהם ומה עוד אפשר להשיג בעזרתם. אנחנו יודעים שיש איטום גגות שעושים אחת לכמה שנים וכיום אפשר להשתמש בחומרים מתקדמים מאוד. אנחנו גם עושים אותו דבר לקירות חיצוניים ולפנימיים כדי לוודא שלא יהיו בעיות.

הסיבות החשובות ביותר לכך שחובה לשים חומרי איטום קירות חיצוניים

  • שמירה על המבנה מהתפוררות וקורוזיה – לחות היא מצב לא רצוי לכל מבנה ובגלל זה החדרים הרטובים בכל בית אטומים היטב. אלא שיש בהם גם צנרת שמובילה אליהם ומהם ולכן יש להגן על כלל הבית מפני רטיבות שעלולה לחדור בגלל בלאי של צינורות, פיצוצים ונזילות למיניהן. האיטום מתבצע בעיקר מבפנים אבל מכיוון שיש צנרת גם מבחוץ חובה לוודא שגם שם לא תקרה חלילה חדירה של חומרים ולחות לקירות, מה שיגרום להתפוררות איטית של חומרי הבנייה והמילוי ולקורוזיה של חומרים מתכתיים כמו ברזל שמשמש לבנייה. חומרי איטום קירות חיצוניים משמשים לאיטום גם שם ובעיקר במקומות שבהם הצנרת נכנסת לבניין. החומרים שבהם משתמשים בחברה נחשבים לחדשניים וטובים יותר פי כמה ממה שהיה נהוג בעבר, ומבטיחה 100% אטימות מלאה לכל קיר.
  • שמירה על ערך הנכס מפני הפגיעה בו – כאשר אוטמים את המבנה שומרים על ערך המבנה משום שהוא עמיד ויציב ואינו סובל מנזקים שמחייבים שיפוצים רבים שעלולים לגרום לבעלי הנכס להוצאות רבות כדי לשמור עליו ולשפץ אותו מחדש. כל ערך של נכס נקבע על פי מצבו והעלות שהוא גורר בשיפוצים שלו הן לבעליו והן למי שמתכוון לרכוש אותו ולכן חשוב לא להזניח אותו לא לזלזל במצבו. השבחת ערך הנכס לוקחת בחשבון גם את השיפוצים והתיקונים שעלולים לעשות בגלל מצב ירוד של מבנה כזה.
  • מגורים ושימוש ראויים בבניין מתוחזק היטב – אין כלל דרך לאמוד את המחיר של אי נעימות שנגרמת בגלל מגורים במקום טחוב, מתפורר, רקוב מרוב לחות ואינו בטוח לשימוש בגלל הלחות והרטיבות שחדרו פנימה וגרמו למבנה להידרדר כך. התחזוקה השוטפת של המבנה היא חיונית והיא שומרת על בטיחות הדרים בו ועל כל מי שנכנס משום שכל התפוררות של הבניין עשויה לגרום לסכנת חיים. חשוב גם לדבר על כך שהנזק לבריאות כתוצאה מטחב ועובש הוא מסוכן ועלול לסכן חיים פשוטו כמשמעו.
  • חומרי איטום ירוקים עדיפים תמיד – חומרי איטום קירות חיצוניים שהם ירוקים עדיפים תמיד בגלל מניעת הנזק לסביבה בשחרור חומרים מזיקים ולא מתכלים. החומרים של האבן השלישית הם חומרים ירוקים שהם עמידים אמנם אבל אינם מזיקים לסביבה ואינם מתפרקים לחומרים מזיקים. החומרים של האבן השלישית עומדים בתקנים הכי מחמירים של קיימות לעשרות שנים ובכך מבטיחים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף זה.
  • חומר קל הנדסית – כשחומרי האיטום הם קלים ולא מכבידים על הקירות החיצוניים ועדיין מספקים את האיטום הטוב ביותר שאפשר לקבל, זה מבטיח לכם איטום קירות חיצוניים יוצא מהכלל. הם אינם מכבידים על הקירות מבחינה הנדסית ולכן אפשר להשתמש בהם מבלי לסכן את המבנה. בנייה מבוססת על עקרונות הנדסיים וכל תוספת למבנה חייבת לעמוד בתקן ולא להעמיס על הקונסטרוקציה יותר מדי. כך האיטום יכול להיעשות מבלי לפגוע ביציבות המבנה. 
  • השבחת ערך המבנה בעיני שמאים – ככל שמשתמשים בשיטות בנייה וגימור טובים יותר, ערך הבניין עולה לא רק לכם כקונים אלא גם בעיני השמאים שמעריכים את המבנה למענכם. חומרי איטום קירות חיצוניים שומרים על המבנה היטב ובכך גם מונעים את התבלות חומרי הבניין ואת הפגיעה בו מגורמים חיצוניים. כשהביטוח שלכם יבטח את המבנה או הקונים שלכם יבקשו דוח בדק בית, תוכלו להציג את החומרים האלה כחלק ממעטפת ההגנה ההרמטית של המבנה.

להזמין עבודה מקצועית תקופתית

אם אינכם יודעים מתי אטמו את הבניין שלכם מאז שבנו אותו, או שאינכם יודעים אם האיטום נעשה כהלכה כבר בהתחלה, הגיע הזמן שתקבלו את המידע המלא על מצבו של המבנה שלכם ולקבל את שירותי איטום קירות חיצוניים הטובים ביותר שאתם צריכים. חומרי האיטום גם יענו על כל התקנים וכל הסטנדרטים הטובים ביותר וגם ישמרו על המבנה שלכם.