איטום קירות חיצוניים 

בניינים רבים שמוקמים בשנים האחרונות נחשבים לעמידים וטובים יותר ממבנים ישנים, וזה קורה לא מעט הודות לעובדה שטכנולוגיות בנייה וחומרי בנייה מתחדשים ומשתכללים. היום נהוג להציב סטנדרטים חדשים ומצטיינים יותר לענף הבנייה על כל ההסתעפויות שלו, כולל שיפוצים, איטום וחיפוי ועוד מקצועות שונים שמחייבים התמחות בחומרים המודרניים של היום. ככל שיש חומרים יותר חזקים ועמידים לשנים רבות כך הם מספקים למבנה הגנה טובה יותר וככל שהם חדשניים יותר הם גם פוגעים פחות בסביבה משום שהם נחשבים לבעלי קיימות ארוכה יותר. מכאן נובע שככל שחומרי הבנייה טובים יותר הם מספקים ללקוח את הבטיחות הנדרשת מכל מבנה ואת העמידות לשנים.

מה מבטיחים ומקיימים באבן השלישית?

החשיבות של חומרי איטום קירות חיצוניים במבנים כאלה היא רבה מאוד משום שלכל המבנים יש תוקף ויש תהליכי בלאי טבעיים שאינם ניתנים לעצירה אלא לעיכוב, למניעה, להאטה. זה בדיוק מה שעושים בחומרי האיטום החדשניים של חברת האבן השלישית ובכך מצליחים לספק ללקוחות איטום של מבנים לשנים רבות בחומרים מצוינים שיכולים לעמוד בכל מבחן בטיחות תקני כדי להבטיח לכם את האיטום הטוב ביותר. חברת האבן השלישית משתמשת בחומרים מודרניים ומתקדמים שחלקם פטנטיים והתרכובות שלהם יכולות להבטיח עמידות גבוהה בכל איטום ומינימום עומס על הקירות בזכות החיפוי והאיטום שאינו כבד ואינו משפיע על הקונסטרוקציה.

נזקי הימנעות מאיטום הם קשים ממה ששיערתם

נהוג לחשוב שמבנים עומדים לנצח והם אינם פגיעים מזוטות כמו גשמים. למעשה, כל קבלן בניין יודע שאילולא היו מבצעים פעולות איטום לאורך כל תהליך הבנייה, המבנה לא היה מחזיק מעמד משום שמבנה חייב לעמוד בנזקי רטיבות מבחוץ ומבפנים. חשוב לדעת שאיטום כהלכה נעשה כבר עם בניית המבנה כאשר יוצקים תשתיות ולאחר מכן בונים את השלד ואת הקירות, ואחר כך מתחילים לתכנן את האיטום של הקירות מבחוץ ומבפנים. ללא איטום קירות חיצוניים הרטיבות שתחדור למבנה תפורר אותו לאטו ותגרום לקורוזיה של היסודות המתכתיים שיש בתוך המבנה. חשוב לדעת שרטיבות ולחות מגיעות לא רק מגשמים ומשקעים למיניהם כמו ברד ושלג וטל, כי אם גם מלחות שנישאת באוויר בגלל מזג האוויר ועוד יותר מכך – במבנים שנמצאים ליד הים והלחות נישאת באוויר. זוהי רטיבות שחודרת מחלחלת לאט לאט, שוחקת ומנצלת סדקים ובלאי של חומרי איטום כדי להתפשט לאטה בתוך הקירות ולחדור דרכם לתוך המבנה.

מה קורה כאשר יש לחות שחודרת למבנה?

הסדר של חדירת לחות למבנה דרך קירות חיצוניים ברור – הוא מתחיל מבחוץ, מחלחל פנימה ומתפשט לאט בתוך הקירות וחומרי המילוי. הבעיה העיקרית היא שהלחות והרטיבות יכולות להיות בתוך הקירות זמן רב כשהן פועלות את הפעולה ההרסנית שלהן עד שהן מתגלות ובדרך כלל זה מאוחר מדי. אם הנזק החיצוני לא מתגלה מהר, מגלים את הנזקים הפנימיים בהתפוררות חומרי המילוי כשעושים בדק בית וכשהרטיבות מגיעה לקירות הפנימיים. קורה לא פעם שמגלים את הלחות והרטיבות מאוחר מדי כאשר התפשטו כבר כתמי עובש וטחב על הקירות הפנימיים. לפעמים רטיבות כזאת חודרת גם משום שהאיטום בגג לא היה תקין ויכול להיות נזק בגלל גשמים שיורדים ושלוליות שנקוות ומחלחלות פנימה לאט. זה יכול לקרות גם בגלל נזילות דודי שמש שלא מתגלות בזמן. זאת הסיבה שגם איטום גגות מחייב בדיקה וחידוש תקופתיים. חשוב לדעת שכתמי עובש וטחב מלמדים על בעיית בריאות הולכת ומתפשטת שעלולה לסכן חיים. הבקטריות ופטריות אינן רק בעיית אסתטיקה אלא גם היגיינה ובריאות שיש לפתור ולתקן כמה שיותר מהר.

75,000
מ"ר של חיפוי האבן השלישית באיכות מעולה ללא פשרות
15
שנות פעילות בעולם
8
שנות פעילות בישראל

טיפול באיטום קירות חיצוניים

במצבם של קירות חיצוניים חייבים לטפל מההתחלה בזמן הבנייה ואחר כך לוודא שהבניין אטום לאורך כל השנים ואינו פגיע לרטיבות. את זה אפשר להבטיח רק על ידי עבודות באיטום קירות חיצוניים על ידי מי שיכול להציע לכם את החומרים הטובים ביותר ואת התקניות שלהם, מה שמבטיח גם בטיחות וסטנדרטים של מצוינות. בדרך כלל מגלים את זה כשרוצים לקנות בית חדש ואז חייבים לעשות בד בית והערכת שמאי על מנת להעריך את שוויות וכדי שיוכלו לקבוע את עלויות שיפוץ בניין. לכל בית שעושים לו ביטוח מעריכים גם את מצב התשתיות כדי לקבוע את גובה הפוליסה, משום שאף ביטוח לא ירצה לבטח בית מוזנח שאין לו מי שידאג לאיטום שלו ולתשתיות שלו. הרי רטיבות שחודרת ללא איטום יכולה לגרום לנזק תשתיתי ולכך שזה יסכן גם את בטיחות הדיירים במבנה. 

מהם היתרונות של עבודות איטום קירות חיצוניים שמציעה לכם חברת האבן השלישית?

  • שמירה על המבנה תקין ומתוחזק – חובה לתחזק בניינים כל הזמן ומי שאינו מודע לכך משלם הרבה יותר כאשר הוא נאלץ לתקן נזקים מתרחבים כתוצאה מהזנחה. העלויות הן לא הבעיה היחידה כי אם השבתת החיים לגמרי במבנים שצריך להרוס בהם קירות מתפוררים, לבנות מחדש ולשחזר ולשפץ מבנים שבאמת אפשר לשקם עדיין, מבלי להרוס ולבנות מחדש. כל נזק כזה מחייב הרבה מאוד עבודה וזה יכול להיפתר בקלות הודות לאיטום הקירות ושמירה על המעטפת.
  • בנייה בת קיימא – אם המבנה שלכם מיושן והחומרים שבהם השתמשו הם לא מהטובים ביותר שמוכרים היום, חומרי איטום קירות חיצוניים יכולים לתקן חלק מזה. המודעות הגוברת לכך שצריך לשמור על הסביבה ולבנות בחומרים שאינם מתכלים שנים רבות ולכן יכולים לשמש אותנו יותר, ולא ליצור פסולת שאינה מתכלה, היא בדיוק הסיבה לכך שטוב להשתמש בחומרי בנייה שנחשבים ירוקים. העמידה בתקני הקיימות הגבוהים והמחמירים ביותר היא אחד היתרונות של חומרי האיטום של החברה, ובכך מבטיחים לכם איטום בטוח שאינו מסכן לא את הדיירים ולא את הסביבה.
  • קלות הנדסית ללא עומס מסוכן – משקל קל מבטיח שלא יהיה עומס מסוכן על הקונסטרוקציה של הבניין ולכן אפשר להשתמש בכל חומרי האיטום והחיפוי ללא סכנה כזאת. זה מאושר הנדסית וזה עומד בכל תקן בנייה שאפשר להשתמש בו לצורך תכנון האיטום והחיפוי של הקירות החיצוניים. כל קונסטרוקטור אחראי יאמר לכם שאי אפשר להעמיס על המבנה משקל שאינו יכול לעמוד בו והוא לא תוכנן לכך מלכתחילה, וזה בדיוק מה שעושים בחומרי האיטום האלה – אוטמים ללא הכבדה במשקל.
  • שמירה על ערך המבנה – כשאתם מזמינים שמאי לבדוק את המבנה והוא רואה את עבודות האיטום והחיפוי שגם מוסיפות ליציבות ולעמידות של המבנה אבל גם מוסיפות אסתטיקה, הערך של המבנה משתבח והופך להיות ריאלי יותר. אם אתם מתכוונים למכור אותו אתם רק מרוויחים מכך שתחזקתם והשבחתם את הערך שלו ואין סיבה לוותר על אמצעי פשוט כזה שיכול לעשות את כל ההבדל בין עסקת מכירה טובה ומוצלחת לבין מחיר נמוך יותר שיקבע השמאי.

אל תהססו להתייעץ ולדעת יותר

חברת האבן השלישית מעמידה לרשותכם יועצים שיכולים לסייע לכם לקבל החלטות כיצד לאטום ולחפות קירות חיצוניים בעזרת החומרים המתקדמים והחדשניים שהם מציעים לכם. אלה חומרים מתקדמים מאוד שבאמת מבטיחים לכם את האיטום הטוב ביותר שתוכלו לקבל בחומרים עכשוויים ומצטיינים, שעומדים בכל התקנים המחמירים שיש וגם מוצעים לכם בעלויות מאוד מפתיעות יחסית לתועלת שהם מביאים.

איטום קירות חיצוניים מהו

בתים רבים ישראל סובלים ממה שקרוי תהליכי רטיבות ועובש המתהווים על השנים בקירות המבנה.  מעבר לזה שתהליכי רטיבות המתרחשים בקירות מבנים רבים בארץ שמזיקה לבריאות הדיירים, היא גם עלולה במהלך השנים להמשיך ולפגוע באיכות המבנה עצמו. על כן איטום קירות חיצוניים הינו דבר הכרחי לבצע. במיוחד במבנים ישנים בארץ. תהליך של איטום קירות חיצוניים מתבצע במספר דרכים כמו למשל איטום קירות הקרויים חיצוני ושלילי. על שיטות איטום אלו ומידע נוסף על איטום קירות חיצוניים נעמיק יותר בהמשך מאמר זה.

מה חשוב לדעת על איטום קירות חיצוניים?

אין מנוס מאשר לבצע איטום קירות חיצוניים במבנים מגורים בארץ, כשהדגש הינו על מבנים ישנים יותר. זאת מכוון שמבני בתי המגורים החדשים הנבנים כיום בארץ עמידים יותר הודות לטכנולוגיה החדשה הנהוגה כיום בבניית בתי מגורים הכוללת בין השאר חומרי בנייה וטכניקות בנייה מתקדמות. אז מה עושים עם מבני מגורים ישנים? צריך וחובה לשמר אותם. הטכניקות של איטום קירות חיצוניים הינה פעולה שעיקרה למנוע לעתיד חדירת גשמים לקירות המבנה הגורמים לתהליך של רטיבות, ועלולים במשך השנים לכלות את המבנה כולו. מהם הדרכים לאיטום קירות מבנים ואילו נקודות נוספות כדאי לדעת בנושא זה, הינה לפניכם :

  • סוג ראשון של איטום מבנים מפני המשך חדירת גשמים ורטיבות אל המבנה נקרא איטום חיובי. הכוונה היא לאותו תהליך איטום המתבצע עם הקירות החיצוניים של המבנה. זו היא שיטה הנחשבת למומלצת ביותר כתהליך בסיסי וכמתן מענה לבעיית הרטיבות הקיימת במבנה
  • הסוג השני של איטום נקרא איטום שלילי והינו מתבצע עם הקירות הפנימיים של המבנה שאינם מגיעים במגע חיצוני עם מים. משתמשים בתהליך איטום זה כאשר יש קושי להגיע לאיטום הקירות החיצוניים. אך יחד עם זאת מונע שלב זה את המשך כניסת המים והרטיבות אל עובי הקירות הפנימיים
  • אחד הסיכונים הגבוהים בתהליך של היווצרות רטיבות בתוך מבנה היא כאשר המים מחלחלים עד לשלד המבנה המחזיקים את המבנה עם בטון וברזל. כאשר המים נוגעים בברזל, מתחיל תהליך של היווצרות חלודה שגורמת לברזל להתנפח ומשם לגרום סדקים בבטון. על כן יש להשתמש בתהליך של איטום קירות המבנה מבחוץ ומבנים עם חומר איטום הטוב ביותר המונע את המשך חדירת הגשמים והמים אל הקירות

הגנת המבנה בעזרת חיפוי חוץ

הרבה מאד מן המבנים המוקמים כיום בישראל כבר סובלים הרבה פחות מתהליך של כניסת מים ומי גשמים אל המבנים הודות לתהליכי בנייה מתקדמים, כאשר אחד מן הפתרונות המונעים מלכתחילה את חדירת מי הגשמים אל קירות המבנה מתבצע באמצעות חיפויי החוץ הקיימים על אותם מבנים. גם במבנים ישנים יותר הקיימים בארץ בהחלט שיש מה לעשות כאשר עושים פעולות מנע של איטום הקירות החיצוניים והפנימיים של המבנה המתבצע באמצעות אנשי מקצוע. בנוסף לזאת חברת האבן השלישית מספקת פתרונות טכנולוגיים אקולוגיים איכותיים לביצוע חיפויים עבור מבני מגורים שונים. מוזמנים להיכנס לאתר החברה ולהתייעץ עם הצוות המקצועי כיצד לשמר את המבנה שלכם.

איטום קירות חיצוניים
איטום קירות חיצוניים
איטום קירות חיצוניים